Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Raspery Pi

Ana Sayfa » Teknoloji » Raspery Pi

Boyutu Küçük İşlevi Büyük Bilgisayarlar: Raspery Pi

Bilgisayarlar hayatımıza girdiği ilk günden bu yana olağanüstü bir değişim gösterdi. İlk bilgisayarlar şimdiki hesap makinelerinden daha az işlem yapabilme gücüne sahipti ve bir o kadar da büyüktü. Raspery Pi Öyle ki ilk olarak 1900’lü yıllarda tren seferlerinin hesaplanması için yapılan bilgisayarlar neredeyse bir ev büyüklüğündeydi. Ancak zamanla bu bilgisayarlar masa üstünde, diz üstünde ve hatta cepte taşınabilir haline geldi.
Cepte taşınan bilgisayar derken tam olarak Raspery Pi’den bahsediyoruz. Yakın bir zamanda ortaya çıkan bu bilgisayarlar bil el boyutunda ve neredeyse cebe sığıyor. Günümüz şartlarındaki ortalama bir bilgisayarın yapabildiği her şeyi yapabilen bu bilgisayarlar yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler ve bilgisayar kullanmayı öğrenmek isteyen çocuklar için birebir.

Reklam ( Raspery Nedir? )

Raspery Pi ve Klasik Bilgisayarlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

Pi ile klasik bilgisayarlar arasındaki en büyük fark boyutlarıdır. Ancak boyutunun küçük olması bu bilgisayarların performans açısından düşük olduğu anlamına gelmemektedir. Linux başta olmak üzere birçok işletim sistemi kurulabilen bu bilgisayarlar ile birçok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Ancak ne yazık ki çağımızın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows bu bilgisayarlara kurulamamaktadır.

Raspery Pi Teknik Özellikleri Nelerdir?

  • Hafıza kartı destekleme
  • İnternet bağlantısı
  • USB bağlantısı
  • HDMİ bağlantısı
  • Yüksek kalite video oynatma
  • Min. 256 MB Ram
  • Yüksek işlemci gücü

Bu özellikler günümüzdeki bilgisayarların özellikleri ile karşılaştırıldığında biraz sönük kalıyor olsa da kullanım amaçları doğrultusunda fiyat, performans ve işlem kabiliyeti açısından Raspery Pi’ler çok özel bilgisayarlardır.

Raspery Pi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir? Meksika’da sel can kayıplarına sebep oldu Facebook Reuters ile Anlaştı Hizmet Pasaportu Nasıl Alınır Payitaht Abdülhamit 110. Bölüm İnstagram Destek Ekibi İle Nasıl İletişime Geçilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır