Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti

Ana Sayfa » BirPaylas » Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti

Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti

Çin’in Hubei kentinde 8 ağustostan beri devam eden yağışlar ve sel nedeniyle 21 kişinin hayatını kaybettiği 4 kişiden haber alınamadığı açıklandı.

Çin Acil Durum Yönetimi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, sel ve yağışlardan en çok etkilenen bölgelere yüzlerce itfaiyeci, polis ve  askerin sevk edildiği belirtildi. Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti Hubei Eyaletindeki Sui İlçe Otoritesinden yapılan bir basın açıklamasında, Sui, Liulin’de toplam yağışın yerel saatle 21:00 itibariyle 503 mm’ye ulaştığı ve Çarşamba ve Perşembe günleri arasında ortalama 3,5 metre derinlikte sellere neden olduğu belirtildi. Açıklandığı gibi, felaket 8.000 kişiyi etkiledi. Afetten etkilenen insanları ve kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

Reklam ( Çin Haberleri )

Hubei Eyaleti Kriz Yönetimi Departmanından dün yapılan açıklamada, Hubei’nin 68 ilçesinin her birinin 100 mm’den fazla yağış aldığı söylendi. Departman, Xiangyang, Suizhou ve Xiaogan şehirlerindeki 286.100 kişinin Perşembe günü yerel saate göre çarşambadan öğlene kadar şiddetli yağmur fırtınalarına maruz kaldığını ve yaklaşık 6.000 kişinin tahliye edildiğini belirtti. Ayrıca, Hubei Afet Riski Azaltma Komisyonu ve Acil Durum Yönetim Departmanı tarafından dün Suizhou Şehrine çadır ve katlanır yatak vb. ihtiyaçlar gönderildi.

Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hizmet Pasaportu Nasıl Alınır Allah’ın Rahmeti Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var? Koronavürüsü Türkiyede Yakalandı Kredi notu aralıkları nelerdir? Bankalar için ne ifade eder? Çukur 3. Sezon 22. Bölüm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır