Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır?

Ana Sayfa » Teknoloji » Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır?

Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır?

Macbook genel olarak kalabalık ortamlarda çalışan insanların aktif olarak kullandığı bilgisayarlardan biridir. Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır? Gerek hızı gerekse çalışma prensibi sebebiyle birçok kişi tarafından fazlasıyla seviliyor. Bu doğrultuda çalışılan ortamlara göre bilgisayarın açılış sesinden rahatsız olan kişiler olacaktır. Mac bilgisayarlarda bu sesin kapatılma imkanı herhangi bir buton yardımıyla sunulmamış olsa da bazı kodları kullanarak fonksiyonu kapatabilir ve açılışta herhangi bir sesle karşılaşmazsınız. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinize dair bilgileri bu yazımızdan rahatlıkla bulabilirsiniz.

Macbook Açılış Sesi Kapatma

Macbook cihazlarda açılış sesini kapatma imkanı sadece terminal kullanılarak birkaç kodun yazımıyla gerçekleşmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları teker teker yerine getirebilirsiniz. Her ne kadar zor gibi gözükse de işlemler olması gerekenden daha basit ve rahatlıkla tamamlayabilme olanağını sizlere sunmaktadır.

Reklam ( Macbook Açılış Sesi )

Terminal Kullanarak Macbook Açılış Sesi Kapatma

Macbook açılış sesi kapatma işlemini terminal yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Terminali açın ve aşağıda belirtilen kodu girerek işlemi başlatın.

sudo nvram SystemAudioVolume=%80

  1. Bu kodu girdikten sonra sizden yönetici şifresi talep edilecektir. Yönetici şifresinin girişini yaparak işlemi tamamlayın.

Eğer ki açılış sesini kapattıktan sonra pişman olursanız macbook açılış sesi açma işlemini gerçekleştirmek için aşağıda ki adımları uygulayın.

  1. Terminale giriş yapın ve aşağıdaki kodu girip onaylayın.

sudo nvram -d SystemAudioVolume

  1. Bu kodu yazdıktan sonra sizden yönetici şifresi talep edilecek ve bu şifreyi girdikten sonra onay vermeniz durumunda açılış sesi tekrardan aktif hale gelecektir.

Macbook Açılış Sesi Kapatmak İçin Alternatif Yollar

Macbook açılış sesi sadece terminal kullanarak kapatılsa da bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki alternatif yolları denemenizde fayda var. Harici uygulamalar kullanarak açılış sesini kapatabilirsiniz. Bu uygulamalar ne diye soracak olursanız Silent Start uygulamasını App Store’dan bulabilir ve bilgisayarınızı sessiz başlatmaya ayarlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise tamamen bilgisayarın sessize alma fonksiyonunu kullanmak olacaktır. Bilgisayarınızı tekrardan çalışır duruma getirmeden önce “F10” tuşuna basarak sessize alın. Bundan sonraki açılışınızda bilgisayarınız açılış sesi olmadan açılacaktır. Burada anlatılan her adımı eksiksiz yerine getirirseniz başarılı bir sonuç alacaksınız.

Not : Ayrıca Mac’te klavye kısayolları Nelerdir? Öğrenmek isterseniz Konumuza Bakabilirsiniz.

Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Raspery Pi

Raspery Pi 24 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilmece Karadeniz Fıkraları Kısa Çalışma Ödenegi Bu Ay Son! Tüyler Ürpertici 10 Deniz Canlısı Çukur 3.Sezon 21.Bölüm Raspery Pi Sağlık Belgesi Nasıl Alınır

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır