Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Beyaz Lahana Mucizesi

Ana Sayfa » Sağlık » Beyaz Lahana Mucizesi

Beyaz Lahana Mucizesi

Beyaz Lahana, brokoliden sonra üzerinde en çok araştırma ve çalışma yaptığım sebzeler arasındadır. Insan vücudunun değişik organlarında, yağ dokusunda ve hücre zarında (membran) biriken toksinleri (zehirli kimyasallar) en iyi atan Beyaz lahana Mucizesi km. Toksinleri, yani zehirli maddeleri en çok depolama kapasitesine sahip üç organımız sırasıyla karaciğer, böbrek ve akciğerlerdir. Genel olarak toksinler yağda çözünen ama suda çözünmeyen zehiri ve protein yapılı maddelerdir. Toksinler yağda çözüm özelliğ’ gösterdiklerinden, vücudumuzun yağ dokusunda depolanırlar. Eğer suda çözünme özellikleri olsa idi, böbrek üzerinden idrar yoluyla veya terteme yoluyla vücudmuzda depolanmadan atılmalan çok kolay olabilecekti. Işte, beyaz lahanadaki bazı etkin maddeler vücudumuzdaki blyotransformasyon mekanizmasını (biyotransfonnasyon, yağda çözünen yabancı maddelere suda çözünme özelliğim kazandırmak anlamına gelir.) aktive ederek (uyararak) toksinlere (zehirli maddelere) suda çözünme özelliğim kazandırmaktadırlar. Suda çözünme özelliği kazanan toksinler, terleme yoluy|a, böbreklerimiz üzerinden idrar yoluyla veya safra kesesi yoluyla bağırsak sisteminiz üzerinden dışkıyla dışan atılırlar.

Reklam ( Beyaz Lahana )

Beyaz lahana en iyi toksin atıcıdı (detoxification : detoksiiikasyon). Toks’n atıcı olmasn bir başka ifade tarzıyıa, vücudu arındırmak anlamına gelir. Yeti gehişbm hemen belirtmekte fayda görüyom. toksin atmak ie antioksidan özellikler bkbirlerinden tamamen farkı şeylerü. Vücuda alman veya birikmiş zeh’ri k’myasalam

(toksin) uzaklaştmlmasında beyaz lahana kü’ü ideal bi toks‘n anca. Bu toks’nled vücudunuza çeşiti yollardan alırız.

Tükettiğimiz Sebze ve Meyveler Zirai ilaç, Et veya Süt Gibi Maddeler Ağır Metal,

soluduğumuz hava da, araçların egzoz gazlarında bulunan zehirli gazları içermektedir. Ve yaşadığımız çevrede bulunan fabrika bacalarından solunum yoluyla toksin alırız. Tüm Bu zehirli maddeler zamanla vücudumuzda birikmekte ve organlarımıza zarar verebilmektedir. Işte. beyaz lahana kürü bu zehirli maddelerin vücudumuzdan atılmalarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, beyaz lahana toksin atıcıdır veya arındırıcıdır diyebiliriz.

Vücudumuzda oluşan biyokimyasal reaksiyonlar esnasında, serbest radikal adı verilen çok hızlı reaksiyona girerek özellikle hücre zarına veya hücre içindeki DNA ya zarar veren (mutasyon) maddeler oluşmaktadır. İşte, hücreye zarar verebilen bu serbest radikallerin, zararsız hale getirilmesinde etkin rol oynayan maddelere antioksidan madde veya kısaca antioksidan denir. Yeri gelmişken hemen hatırlatmakta fayda görüyorum, taze beyaz üzüm bilinen tüm meyveler ve sebzeler içerisinde en güçlü antioksidan özelliklidir.

Unutmayınız, her sebze ve her meyvede bir kaç değişik antioksidan madde bulunmaktadır. Ancak, taze beyaz üzüm ile bu konuda hiç bir meyve veya sebze kıyaslanamaz. Eğer, taze beyaz üzümün bu antioksidan gücünden istifade etmek istiyorsanız, mevsiminde ve günde bir salkımdan (200-250 gram) fazlasını tüketmemek şartıyla maksimum antioksidan gücünden faydalanabilirsiniz (Bakınız: taze beyaz üzüm). Antioksidanlar üzerine bir çok spekülasyonlar yapılmaktadır. Eczanelerin vitrinleri bu tür ithal tabletler ile doludur. Hekiminize danışmadan antioksidan tabletlerini kullanmayınız. Unutmayınız ki, vücudumuzun kendisi de çok güçlü tabii antioksidanlar üretmektedir. Vücudumuzun kendi ürettiği en güçlü antioksidanlardan bir tanesi frataxin’dir.

Yukarıda beyaz lahananın arındırıcı gücünden bahsetmiştim. Beyaz lahananın bu arındırıcı gücüne, içerdiği aquaretic (vücuttan su atımı) özellikli etkin maddeler ayrı bir özellik vermektedir. Genelde bir çok sebze ve meyvede diüretic (hem tuz hem de su atımı) özelliği olan etkin maddeler vardır. Diüretic, idrar söktürücü özellik anlamına gelir ki, beraberinde vücuttan tuzlar da atılmaktadır. Diüretic etken maddelerin başında saponin ve flavonoid grubundaki maddeler gelmektedir. Ancak, Aquaretic durumunda ise, Vücudun Tuz (mineral) dengesi etkilenmeden vücuttan ağırlık olarak su atılmaktadır. bu özellik beyaz lahanaya, vücudu ve organları arındırma konusunda ayrıcalık kazandırmaktadır.

Beyaz Lahana Mucizesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hipotermi Nedir ?

Hipotermi Nedir ? 16 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yassı Tavuk Karadeniz Fıkraları Beyaz Lahana Mucizesi Facebook Arkadaş Listesi Gizleme Nasıl Yapılır? Şuana Kadar Koronavürüsü Çıkmadı! Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var? Tüyler Ürpertici 10 Deniz Canlısı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır