Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Detayları Önemsemenin Faydaları

Ana Sayfa » BirPaylas » Detayları Önemsemenin Faydaları

Detayları Önemsemenin Faydaları

Günümüzde insanlar hayatında teknolojik aletlerle fazla zaman harcadığından dolayı gereksiz bir bireysel bir hayat sürmektedir. İnsan doğası sosyal ve duygusal bir sisteme sahiptir ve insanın beyninin bir şeyi anlatabilmesi ve anlayabilmesi içinde küçük ve büyük olmak üzere tüm detayları anlaması gerekmektedir. Detaylar insanın oyunu kurallarına göre oynamasına ve detaylardan çok büyük şeyler çıkararak tarihe ismini yazdırmasına kadar önemli şeylere vesile olmasını sağlar. İnsanların yaşadığı toplum, insanın bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı kalmasının nedeni, insan düşünce üretmesi gibi her şeyin sebebi detaylarda yatıyor, en önemlisi de bilimin gelişmesi detaylar ile mümkün olmuştur. İşte detayları önemsemenin faydaları…

Reklam ( Detayları Önemseyin)

1-Gelişim

Hayatın küçük yerlerindeki küçük detayları fark etmek her zaman zeki ve kendini geliştiren insanların işi olmuştur. İnsanlar kafalarını gereksiz konular ile meşgul ettikleri için detayları her zaman kaçırır bir hale geldiler. Hayat mücadelesi kaotik ama insanın hayatını daha güzel hale getirecek şeyler her zaman detaylarda saklıdır. İnsan akıllana detayları önemser hale getiriyor ve düşüncelerini detaylar üzerine kuruyor fakat bir şöyle bir durum var; gereksiz yere detaylarda boğulmamak gerekir. Gereksiz yere detaylarda boğulmak insanın harekete geçmesini engeller ve gelişimini durdurur. Ancak detaylara önemseyerek kişisel olarak değişmek ve gelişmek gerekir.

2-Maddi Hesap

İnsanın hayatını kaliteli ve mutlu bir şekilde yaşaması için kazandığı paranın hesabını en ince detayına kadar tutmak zorundadır ve hiçbir zaman insanlar birisine borç verdiği zaman bir yere yazmalıdır ve zamanı geldiğinde de kişiden borç alan kişi borcunu geri vermek zorundadır. Bunun gibi küçük detaylar hep insanın gözünden kaçıyor. İnsan para bir sembol olarak görerek bir yerlere geliyor ve bu sembol sayesinde hayatının geçimini sağlayabiliyor.

3-Büyük Resmi Görmek

Sıradan insanlar detaylarda boğulduğu için kendilerine ait çizdikleri büyük resmi göremez hale geliyorlar. Büyük resmi görmek her zaman planlı yaşamayı gerektirir ve yeni gelen ani değişimlere karşı da dayanmayı gerektirir. İnsanın kendisine olan büyük resmi her zaman daha sağlıklı olacağı için gereksiz olan küçük detayları rahatlıkla es geçmeniz mümkün olacaktır.

Detayları Önemsemenin Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uyku Hafıza ve Ruh ABD Alarm Çocuklarda Obezite Pirinç Çorbası Evde Karıncalarla Başınız Derttemi? Ters Mantık

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır