Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor

Ana Sayfa » Son Dakika » DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor

DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Alarm Niteliğinde Açıklama DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor. DSÖ Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, Çin’i Aşan Dışarı Taşan Corona virüsüne yakalananların sayısının gittikçe artmasının endişe verici olduğunu söyledi.

Cenevre’de açıklama Yapan Tedros, “Bu salgını kontrol altında tutmak için süre giderek azalıyor” dedi.  Bu duruma rağmen umut verici nedenlerin olduğunu söyleyen Tedros “Ama bu elimizde olan şansı şimdi kaçırırsak, işte o zaman ciddi sorunlar bizi bekliyor olur. İlerleyen zamanda geriye bakıp bu zaman aralığınında birşey yapılmadığı için pişman olmamalıyız” ifadesini kullandı.

“DURUM ÇOK CİDDİ”

DW Türkçe’de yer alan habere göre, Tedros virüsün meydana geldiği Çin’in Vuhan kentine hiç gitmemiş ve hiçbirşekilde bağlantısı olmayanların bile sayısının hergeçengün çoğaldığını belirtti, İran’da vaka sayısının arttığı ve Lübnan’da da vürüs vakası tespit edilmesine dikkat çekti. Tedros, “Bütün bu olaylar ard arda sıralandığında durum çok endişe verici olduğunu” Söyledi.

DSÖ UZMANLARINI VUHAN’a GÖNDERİYOR

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Ekip içinde görev yapan uluslararası uzmanlar, salgının ilk vuku bulduğu Vuhan’da meslektaşlarıyla bir araya gelecek.

Bu ekibin içinde kimler var ABD, Almanya, Japonya, Nijerya, Rusya ve Güney Kore’den uzmanlar bulunmakta. Uzman Ekip geçen hafta sonundan bu yana Çin’de araştırmalarda bulunuyor.

DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

At yarışı Un Çorbası WordPress Tema ve Eklenti Türkçeleştirme Mac’te Disk Bölme İşlemi Nasıl Yapılır? Warner Media Ceosu Hollywood’u Ayağa Kaldırdı Yayla Çorbası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır