Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var?

Ana Sayfa » Sağlık » Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var?

Değerli okuyucu, son yıllarda hızlı bir artış gösteren şeker hastalığı modern zamanların bir hastalığı haline gelmiştir. Hiç düşündünüz mü? Daha yetmişli yıllara kadar bir köyde veya mahallede şeker hastası bir-iki kişi olurdu. Ve bu şeker hastalarını herkes tanırdı. Şimdilerde ise, tcplumun önemli bir yüzdesi şeker hastalığına yakalanmış durumda. Benim “şekerim var” diyen insan sayısı hızla artıyor ve bunu normal karşılıyoruz. Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var?

Beyaz lahana kürüne başlayınız. Ve bu kürü yılda iki-üç kez zaman zaman uygulayınız. Bu konuda, beş nolu kür en uygun olanıdır.

Birinci derece akrabanızda şeker hastalığı mı var? Kan şekeriniz yeni yeni yükselmeye mı başladı? Hekime gıtmeyı lhmal etmeyiniz. Işte size mükemel bir Önleyici kür ve öneri. Eğer kilolu iseniz. dört beş kilo vermeye çalışın Pirinç pilavını kesin ve ekmeğin her türlüsünü kısıtlayın Marketlerde satılan çikolatalı kek ve dondurmalardan ve de hazır paketlenmiş tatlılardan kesin uzak olarak durunuz.

Akşam yemeklerinden sonra mutlaka yarım saat yürüyüş yapınız

Bol ve klorsuz su lçmeye başlayınız. Günde en az birbuçuk litre. Suyun dışında lçtiğiniz. çay ve içecekleri bu hesaba dahil etmeyiniz.

Her türlü kola ve şekerli gazoz tüketimini kısıtlayınız.

Çocuklarınızın geleceğini şüphesiz ki, düşünüyorsunuzdur. Onları marketlerde satılan her tuna kek, tatlı ve boyalı besinlerden uzak tutunuz.

Beyaz lahana ile Ilgili beş nolu kürü her gün düzenli olarak ve taze hazırlayarak onbeş gün uygulayınız. Kullanacağınız lahanaların kültür Iahanasını olmadığından emin olunuz.

Şeker hastalığına yakalanma riskiniz mi var? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ramo 8. Bölüm Sağlıkta Bugün ve Gelecek Konferansı Sermaye Faktörü Ve Faiz Nedir? Koronavürüsü Türkiyede Yakalandı Siber Dolandırıcılıkta yeni Sistem Fibromiyalji Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır