Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yapışkan Tuşlar Nasıl Devredışı Bırakılır?

Ana Sayfa » Teknoloji » Yapışkan Tuşlar Nasıl Devredışı Bırakılır?

Yapışkan Tuşlar Nasıl Devredışı Bırakılır?

Aktif olarak bilgisayar kullanan kişilerin işlerini kolaylaştırmak adına bir kısayol olarak sunulan yapışkan tuşlar bazı durumlarda tam olarak baş belası niteliği kazanabiliyor. Yapışkan Tuşlar Nasıl Devredışı Bırakılır? Her ne kadar durum böyle olsa da canınızı sıkan yapışkan tuşların bilgisayar kullanımını ne kadar rahat bir hale getirdiğini bilmenizde fayda var. Ancak ne olursa olsun ben bu yapışkan tuşlardan nefret ediyorum, asla kullanmak istemiyorum diyorsanız sizin için yazdığımız makaleyi hiçbir adımını atlamadan okumanızı öneririm. İlk olarak yapışkan tuşlar nasıl kapatılır sorusunun cevabını bulmadan önce yapışkan tuşların ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olalım. Bu durum belki fikrinizde değişmelere yol açar.

Yapışkan Tuşlar Ne İşe Yarar?

Yapışkan tuşlar Windows’un kullanıcılarına klavye üzerinde daha rahat hareket etmelerini sağlamak için sunulmuştur. Bu doğrultuda çift tuş kullanarak yapmanız gereken işlemleri sadece belirli bir tuşa basarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum SHIFT, CTRL ve ALT tuşlarının kullanımında yoğun bir şekilde görülüyor. Eğer yapışkan tuşları etkinleştirdiyseniz özel karakterleri yazmak için CTRL, ALT ve SHIFT tuşlarını kullanmanıza gerek yoktur.

Yapışkan Tuşlar Nasıl Kapatılır?

Eğer hala fikriniz değişmediyse ve ben klavyemi normal bir şekilde kullanmak istiyorum diyorsanız yapışkan tuşlar nasıl kapatılır sorusunun cevabı niteliğinde hazırladığımız maddeleri eksiksiz bir şekilde takip ederek işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Ancak bu işlevi kapattıktan sonra tekrardan aktif edebileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Şimdi adımlara geçelim;

  1. İlk olarak “Denetim Masası > Erişim Kolaylığı > Erişim Kolaylığı Merkezi > Klavye Kullanımını Kolaylaştır” adımlarını takip ederek son bölüme erişin.
  2. Bu bölüme eriştikten sonra karşınıza çıkan seçeneklerin arasında “Yapışkan Tuşları Etkinleştir.” seçeneği olacaktır. Bu seçeneğin yanındaki onay kutusu işaretlenmiş ise orada bulunan tiki kaldırın. Bu sayede yapışkan tuşları kapatma adımını tamamlamış olacaksınız.

Günlük hayatta insanların en çok karşılaştığı durumlardan biri de SHIFT tuşuna beş (5) kere ard arda bastığında yapışkan tuşların etkinleşmesidir. Bu kolaylığı sunarken bu durumla bir daha karşılaşmamanız içinde seçenekler sunulmuştur. Yukarıda ki adımlarda ulaştığınız son bölüm olan “Klavye Kullanımını Kolaylaştır” adımına tekrardan ulaşarak burada bulunan seçenekler arasında “Yapışkan Tuşları Ayarla” olacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak “SHIFT tuşuna beş kez basıldığında yapışkan tuşları etkinleştir.” seçeneğini bularak bu seçeneği devre dışı bırakabilirsiniz.

 

Not : Ayrıca Eviniz var ve Taşınmak istiyorsunuz Evden eve nakliyat konusunda bilinmesi gerekenler Konumuzu Okumadan Evinizi Başkasına Tşıma konusunda Emanet Etmeyiniz.

Yapışkan Tuşlar Nasıl Devredışı Bırakılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Raspery Pi

Raspery Pi 24 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tüyler Ürpertici 10 Deniz Canlısı Sağlıkta Bugün ve Gelecek Konferansı Beşiktaş, Kevin Prince Boateng Kiraladı! Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri Beyaz At Çocuklarda Kaygı Bozukluğu ve Başa Çıkma Yöntemleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır