Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yemek Yeme Sanatı

Ana Sayfa » Sağlık » Yemek Yeme Sanatı

Yemek Yeme Sanatı

Yemeklerin arkasından hemen meyve ve tatlılarınızı yemeyiniz, çay içmeyiniz. Yemek Yeme Sanatı. İnek yağı ve tabii şekerden yapılmış başta meyve tatlısı olmak üzere bütün tatlılarla ile çayınızı tatlandırarak yemeklerden en az 1 saat sonra, meyvelerinizi de 2 saat sonra mevsimlik meyve olarak tüketebilirsiniz. Tatlıları yemeklerden öncede tüketebilirsiniz.

BESİNLERİ KARIŞTIRMAYIN

Yukarıda anlatılanların gerekçesi olarak. yenilen öğünlerde karbonhidrat, protein, şeker ve diğer enzimlerin birbirine karışarak, hem aldığınız besinlerin yan etkisinden korunmanıza, hem de gıdaların tam olarak alınmasına ve metabolizmanın bozulmamasına kaygı ön planda tutulmaktadır.

ÖĞÜNLERİN VAKTİ

Akşam, güneş battıktan sonra son öğününüzü yiyebilir iki saat sonra çay, tatlı ve meyve dahil hiçbir gıda almayınız. Çünkü bu saatten sonra safra kesesi saati başlamaktadır.  gösterilen Beden Organları Aktif Çalışma Saatlerini dikkatle inceleyip ona göre bir beslenme. dinlenme ve hayat tarzı modeli geliştiriniz.

ÜÇ BEYAZDAN KAÇININ

Öğünlerinizde 3 beyaz yani bize göre suni un. suni tuz. suni şekerden uzak durmanızı, bunların yerine

zaten bitkilerde alanlarıyla iktifa etmenizi ve tabıi şeklıyle kullanılmalarını öneririz. Çünkü beyaz un onlarca işlemden geçerek önünüze gelmekte, tuz rafine edilmekte. şekerse tabiilikten tamamen uzaklaşmaktadır. Şayet siz yeni bir dünyaya doğsaydınız zaten ekstradan ne un ne şeker ne de tuz kullanacaktınız. Kısaca bunların bir alışkanlık olduğunu

Önemle hatırlatmak istiyoruz.

Burada 3 beyaz üzerinde önemle durmamızın sebebi. bugünkü hastalıkların sebeplerinin hepsinde bu suni 3 beyazın çok büyük bir payı olduğu gerçeğidir.

 

Not: Bukadar kafa patlatmak yetmedimi, sizde benim gibi düşünüyorsanız birz ara vermeniz gerekicek. Bu Arada ara vermişken Kuş Yemi Karadeniz Fıkraları Okumak isterseniz yüzünüzden bir anlık tebessüm eksik olmaz .

Yemek Yeme Sanatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hipotermi Nedir ?

Hipotermi Nedir ? 16 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tarhana Çorbası Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Ters Mantık Mac’te Disk Bölme İşlemi Nasıl Yapılır? Sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır