Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Süt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana Sayfa » Sağlık » Süt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Süt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gıda ürünleri, sayı ve çeşit bakımından oldukça geniş bir yer kaplamaktadır. Süt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Fakat bu gıda ürünlerinden bazıları yediden yetmişe her yaştan insan tarafından tüketilmesi gereken temel ürünlerdir. Özellikle süt, hem doğrudan tüketilmesi hem de başka ürünlerin yapımında kullanılması nedeniyle temel gıda ürünlerinin en başında gelmektedir. İnsan hayatındaki yeri bu kadar önemli olan sütün temini sırasında da birçok kritere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Reklam ( Süt Alırken Dikkat Edin)

Açıkta Satılan Sütleri Alırken Dikkatli Olunmalı

Açıkta satılan sütlerden almak isteyen kişilerin mutlaka güvenilir bir satıcıdan alışveriş yapması gerekmektedir. Sağlık açısından sıkıntı yaşamamak için satıcının temizlik ve hijyen kurallarına uyduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca herhangi bir bakteri oluşumuna karşı açıkta satılan sütler yeterince kaynatıldıktan sonra tüketilmelidir.

Kutu Süt Alırken Üretim ve Son Kullanma Tarihine Dikkat Edilmeli

Hazır süt olarak da bilinen kutu sütleri alırken üretim tarihi üzerinden çok zaman geçmemiş olanların öncelikli olarak tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca market raflarında son kullanma tarihi geçmiş sütler kesinlikle alınmamalı ve gözden kaçmış olma ihtimaline karşılık durumun market personeline bildirilmesi gerekmektedir.

Kutu Sütlerde Marka Seçimi Önemli

Kutu süt alırken yapılacak marka seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle kutu süt alırken devletin belirlemiş olduğu standartlara uyduğu bilinen ve güvenilir olduğuna inanılan markaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Kutu Sütlerin Özellik ve İçeriği Hakkında Bilgi Edinilmeli

Günümüzde marketlerde satılan kutu sütlerin özellik ve içerik bakımından birçok çeşidi bulunmaktadır. Tam yağlı, yarım yağlı ve yağsız sütler olduğu gibi meyveli, kakaolu ve daha farklı aromalara sahip sütler de olmaktadır. Ayrıca her bir kutu süt çeşidinin besin değeri de diğerinden farklı olmaktadır. Tüm bu çeşitlilikten dolayı kutu süt alırken ambalaj üzerinde bulunan besin değerlerinin yazılı olduğu etiket mutlaka kontrol edilmeli ve sağlık açısından en uygun olan tercih edilmelidir.

Kutu Süt Alırken Ucuza Kaçılmamalı

Kutu süt alırken etiket fiyatlarına dikkat edilmeli ve sadece tasarruf yapmak amacıyla en ucuz olan tercih edilmemelidir. Çünkü ucuza satılan bazı kutu sütler yeterli kalitede olmadığı için insan sağlığı açısından da risk oluşturmaktadır. Bu nedenle market raflarında bulunan kutu sütlerin fiyatları piyasadaki diğer kutu sütlerin fiyatlarıyla kıyaslanmalı ve sonuçta mantıklı bir seçim yapılmalıdır.

Süt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hipotermi Nedir ?

Hipotermi Nedir ? 16 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çukur 3. Sezon 22. Bölüm Telsiz Telefon Fethiye’de mutlaka yapmanız gereken şeyler! Huawei İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır