Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sağlık Belgesi Nasıl Alınır

Ana Sayfa » BirPaylas » Sağlık Belgesi Nasıl Alınır

Sağlık Belgesi Nasıl Alınır

Sağlık belgesi Nasıl Alınır, sağlıklı olduğunuzu kanıtlamak zorunda olduğunuz durumlarda uzman hekimlerden alabileceğiniz bir belgedir. Özellikle işe kabulünüzden sonra ilk istenen belgelerdendir. Askerlik, evlilik aşamasında ve ehliyet için istenir. Belgeyi alabileceğiniz çeşitli kurumlar vardır. Bunlardan en çok tercih edileni sağlık ocaklarıdır. Bazı kurum ve kuruluşlar sağlık ocağından alınan belgeyi yeterli bulmazlar. Sebebi ise daha ayrıntılı muayene taleplerinin olmasıdır.

Reklam ( Sağlık Belgesi )

Sağlık Belgesi Alacağınız Yerler

Sağlık belgesi alacağınız yerler çok çeşitlidir. Bunların en başında devlet hastaneleri gelir. Özel tıp merkezleri, özel hastaneler ve özel poliklinikler de sağlık belgesi alabileceğiniz yerlerdir. Kapsamlı bir sağlık belgesi ihtiyaç olması durumunda üniversitelerin hastanelerine başvurmakta fayda vardır.

Sağlık Belgesi İçin Neye Bakılır?

İşe ilk önce akciğer röntgeniyle başlanır. Ardından kan tahlili yapılır. İdrar ve dışkı tahlili için örnek verilir. İşitme testinin ardından ise sıra görme testine gelmiştir. En son olarak solunum testi ile muayene bitirilir. Tüm bu testlerden sonra tüm tahliller bir rapor haline getirilir ve sağlık belgesi oluşturulur.

Sağlık Belgesi Nasıl Alınır?

Sağlık belgenizi almanız için öncelikle ilgili doğru kuruma başvurmalısınız. Örneğin askerlik için gerekli sağlık belgesini aile hekiminizden alabileceğiniz gibi, iş için gerekli sağlık belgesi ‘ni, ileri tetkik talebi doğrultusunda devlet ya da üniversite hastanelerinden almalısınız. Hastaneden alacağınız randevunun ardından belgenin ücretini ödedikten sonra polikliniklerde işlemleriniz başlayacaktır.

Sağlık Belgesi Ücretli Midir?

Sağlık belgenizi aile hekimlerinden ücretsiz temin edebilirsiniz. Bunun dışında farklı kurumlarda fiyatlar değişkenlik gösterir. Devlete bağlı hastanelerde bu rakam iki haneli olarak ifade edilir. Özel hastanelerde ise üç haneli rakamlara çıkacaktır. Fiyatlar konusunda işlemlere başlamadan önce hastanelerden bilgi almanızda fayda vardır.

Sağlık Belgesi Alırken Yanınızda Olması Gerekenler

En başta belgeler dışında herhangi bir hastalığınız, şikâyetiniz varsa bunu doktorunuza mutlaka bildirmelisiniz. Bunun dışında yanınızda olması gereken belgelerden biri varsa o da kan grubu kartınızdır. 2 adet fotoğraf ve kullanıyorsanız gözlük ve lens, varsa protezinizi mutlaka bildirin. Son olarak sürekli kullandığınız ilaç varsa bunu mutlaka bildirmeniz, sağlık belgenizi alırken işinizi kolaylaştıracaktır. Tüm bunları bildirdikten ve tetkiklerden geçtikten sonra sağlık belgenizi almış olacaksınız.

Sağlık Belgesi Nasıl Alınır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bisiklet Karadeniz Fikraları Ülkelere Göre Bitcoin Vergilendirmesi Ve Kullanımı Yine Ben WhatsApp İki Farklı Cihazda Nasıl Kullanılır? Fenerbahçeli Yıldız Mest Etti! Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır