Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer

Ana Sayfa » BirPaylas » Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer

Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer

Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer. Batı Avrupa’da olan Belçika sınırları kuzey batıda olan Atlas Okyanusu’yla, kuzey doğu bakımından Hollanda’yla, doğuda Almaya bulunan ve Güneybatıda Fransa olan çok yönlü bir ülkedir. Birçok sayıda ülke ile komşu olan Belçika, bulunduğu bölgeye göre çoklu resmi dilleri bulunur. Bundan dolayı resmi dillerde değişiklik gösterir.

Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer, Belçika’da 3 tane resmi dil vardır ve bunlar Almanca, Hollandaca ve Fransızcadır. Belçika bulunan bölgelere göre resmi dil farklılığı olan ve İngilizce dili genç nüfusun çok iyi bildiği dildir. Belçika’da ülke nüfusun yarısına yakın kişilerin Katolik dini, yarıya yakın kısmı ateist ve çok az kısmı ise Müslüman olan dinlere mensuptur.

Bunun yanı sıra Budist, Ortodoks, Protestan ve Musevi dinlerinde olan bireylerde bulunmaktadır. Oldukça sıcak bir iklimi olan Belçika, yaz ayları çok sıcak geçmekte ve kış ayları oldukça soğuk havaya sahiptir. Ülkede genel olarak sıcak bir hava vardır ve nemli havasından dolayı sürekli yağmur yağmaktadır. Bu yüzen ülkede genel olarak yeşillik bir yapı bulunur, muhteşem doğa yaşamı görülür.

Reklam ( Belçikada Gezilicek Yerler )

1)Brüksel

brüksel

brüksel

Gezilecek yerlerden en iyi seçenek olan Brüksel, kısa kaçamak yapmak isteyenlerin ya da yoğun yaşam şartlarından uzak kalmak isteyenler için oldukça uygun yerler arasında bulunmaktadır. Birkaç günlük kısa gezintiler için uygun olan, eğlence adına birçok faaliyetleri bulunan ve farklı tarihi zenginlikleri keşfetmek isteyen bireyler için en uygun alternatifler arasında yer alıyor.

Brüksel’de hareket eden hızlı tren seferleri ile birçok şehirleri tren gezintisi ile yapabilirsiniz. Yapılan tren yolcuları Paris, Lüksemburg ve Amsterdam gibi önemli şehirlere yolculuk yapabilir kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Hollanda’nın başkenti olan Brüksel, eski dönemlerde bulunan bataklığın kuruması ile ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı bataklığın içinde olan yer anlamına gelen Brüksel, ismini bu olaya dayanarak almıştır.

2)Brugge

Brugge

Brugge

Brugge hem tatil yapmak için hem de romantik zamanlar geçirmek için gidilmesi gereken en uygun yerler arasında bulunmaktadır. Romantik aşıkların ilk düşündüğü yer olan Brugge, keyifli zamanların ve ufak kaçamaklar için en ideal yerdir. Kanallar ile çevrili sokaklarında oldukça hoş zaman geçirmek, manzara karşısında piknik yapmak ve olağan dışı fotoğraflar çektirmek için doğru adres Brugge’ye gelmek olacaktır. Kanallar ile donatılmış sokaklarında bisiklet turuna çıkabilir, şehrin muhteşem manzarasına doyumsuz bakılabilir ya da şehrin harika yapılarını keşfedebilirsiniz.

Bu kanallar ile çevrili sokaklarında uzun yürüyüşler yapılabilir ya da manzara karşısında hoş sohbetler edilebilir. Böyle harika manzaralar sadece kanalların o muhteşem görüntüsünden ibaret değildir. Şehrin mimari yapısı, etkileyici tarihi yapıları ve yeşilliği ile mistik havası sizi oldukça etkileyecektir. Bu şehrin en ünlü özelliği harika çikolatalar üretilmesi, en bilinen ya da meşhur olan çikolata yapımında bulunmasıdır.

3)Gent

Gent şehri orta çağ döneminde en zengin şehirlerinden biri olarak en kalabalık aktivitelerin yapıldığı yerdir. Günümüz şartlarında turizm en ünlü noktası sayılan Gent şehrinde, turistlerin en çok uğradığı şehirdir. Yapılan festivaller ve eğlenceli aktiviteler bakımından oldukça ilgi çekicidir.

En ünlü festivalleri ise Ghent Festivali, Ghent Jazz Festivali ve Ghent Film festivali gibi çok fazla eğlenceli organizasyonlara öncülük etmektedir. Belçika’nın Pek çok şehrinde olduğu gibi Gent şehrinde kanallar bulunmakta ve sokakların kanallar ile çevrili olmaktadır. Dilediğiniz gibi yürüyüşler ya da kayık ile gezintiler yapabilirsiniz.

4)Anvers

Anvers şehri büyük şehirler arasındadır ve Brüksel’den sonra ikinci büyük şehir olmaktadır. En eski şehirlerden olan Anvers Avrupa’da en eski şehir olan ve eski şehirlerde ikinci sıralamaya sahiptir. Oldukça yüksek nüfusa sahip olan ve ülkenin en kalabalık şehri olan Anvers, oldukça büyük limanları bulunmaktadır. Dünyada 4. Sırada ve Avrupa’da ikinci sırada olan Anvers şehri en büyük limana sahiptir. Doğa harikası manzaraları ile büyüleyen ve kalabalık ortamları seven kişiler için gezilecek yerler arasında oldukça uygun bir yer olacaktır. Diğer şehirlerde olduğu gibi Anvers’te kanallar bulunmaktadır. Yapıları ile göz kamaştıran, tatil yapmak isteyen ya da farklı kültürleri görmek isteyen bireyler için oldukça fazla tercih edilmektedir.

5)Leuven

Leuven şehri oldukça tarihi eserler bulundurduğu için turistlerin en çok tercih ettiği şehirdir. Bu şehirde bulunan Belçika’nın en büyük üniversitesi Leuven katolik üniversitesi, oldukça eski tarihlerde inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 15. yüzyılda Leuven şehrinde kurulan ve günümüze kadar ayakta durmayı başaran üniversite, eğitim konusunda oldukça ünlü bir üniversitedir.

Leuven şehri, Avrupa’nın en önemli öğrenci şehrinde oluşmakta ve ürün fiyatların ise oldukça uygun olmaktadır. Öğrenci şehri olarak anılan Leuven şehri, hareketli ve renkli gece yaşantısından dolayı turistler tarafından ilgi ve beğeni görmektedir. Ayrıca 1. Ve 2. Dünya savaşından sonra ağır hasara uğrayan üniversite kütüphanesi ise günümüzde savaşın göstergesi olarak hala ayakta tutulmaya çalışıyor.

Eğitim ve öğretime çok önem veren, öğrenci dostu olan veya düşük ürün fiyatları bakımından gerekse öğrenciler gerekse turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasındadır.

Belçika’da Gezilecek En Güzel 5 Yer - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnstagram Hesabı Dondurma ve Silme Ramo 8. Bölüm Ülkelere Göre Bitcoin Vergilendirmesi Ve Kullanımı Dört Ayaklı da Olunur Macbook Açılış Sesi Nasıl Kapatılır? Yine Ben

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır