Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Suyun Önemi

Ana Sayfa » Sağlık » Suyun Önemi

Su Nedir?

Sağlık Açısından Vucudumuzun Suya ihtiyacı Vardır işte Bu Nedenle Günlük Su içme Oranına Özen Göstermeniz Gerekmektedir. Suyun Önemi Vucudumuzun Büyük Bir Oranı Su ile Kaplı Olduğunu Düşünürsek Terleme ve Çeşitli Nedenlerle içimizdeki Bakterilerin Dışarı Çıkmasında Yardımcı Olan Metobolizmamız Su Oranının Bir Bölümünden Yardım Almaktadır.

Reklam ( Su ve Önemi )

SUYUN ÖNEMİ

Sabahları kalktığınızda bir bardak ılık su içmenizi, mümkünse taze sıkılmış limon suyuyla karıştırarak içmenizi öneririz. Sular kullanılırken klordan arındırılmış olması gerekir. Klor serbest radikalleri arttırabileceği gibi klorlu suyla yıkanmak ve ardından güneşlenmek ultraviole ışınlar sebebiyle ciltte tahrişlere sebep olabilir. Halk dilinde alalık denilen Vitiligo’ya sebep olabilir.

SU İÇMEK SAĞLIKTIR

Gün boyunca yemeklerden bir müddet önce ve bir saat sonra en az birer bardak su içmenizi, yatmadan önce bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı tabii elma sirkesi karıştırarak içmek metabolizmanızın yenilenmesi ve tanzimlenmesinde büyük rol oynayacaktır.

Vucudumuzu Tanıyalım Makalemizede Göz Atmanızı Tavsıye Ederiz

Suyun Önemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hipotermi Nedir ?

Hipotermi Nedir ? 16 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti WordPress Tema ve Eklenti Türkçeleştirme Müdürüm Temel Kaynama Noktası WordPress Hatası Giriş Şifre Engellemesi Soru cevap: Kürtaj hakkında bilinmesi gerekenler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır