Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri

Ana Sayfa » Teknoloji » Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri

Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri

Güneş enerjisi, Fotovoltaik(Pv) endüstrisine tanıtıldığından beri, yenilenebilir enerji alanının konusu haline geldi. Güneş Enersinin Artıları ve Eksileri Bu endüstride işletmeleri yönetenler olumsuz bir söz söylemezken, biyo yakıt işletmeleri bu konuda hiç iyi niyetli sözler sarfetmiyorlar. Güneş enerjisi faydalı mı değil mi ? İyi mi kötü mü ?  İşte Artıları ve Eksilerinin genel bir karşılaştırması. Bu makaleyi okuyarak son kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

Reklam ( Güneş Enerjisinin Faydaları )

Güneş Enerjisi Artılar ve Eksileri

Güneş Enerjisi Artılar ve Eksileri

Artıları

1. Güneş enerjisi, biyo yakıtların onunla rekabet edemeyeceği daha uzun süre elektrik üretmemize yardımcı olabilir. Güneş ışığı süreklidir ve milyarlarca yıl sürebilir, ancak biyo yakıtlar bunu yapamaz. Şimdilerde dünyamız enerji sıkıntısı ile karşı karşıya kalması durumunda güneş enerjisini süreklilik gösteren bir kurtarıcı olarak nitelendirebiliriz.
2. Dikkatimizi büyük ölçüde güneş enerjisi üretimine yönelterek, sürdürülemez enerji formlarını kurtarabilir ve işsizlik oranlarını düşürmek için daha fazla yeni iş alanı yaratabiliriz.
3. Büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri inşa etmek,yerel elektrik şebekesine erişimi olmayan alanlara yeterli elektrik ulaşması anlamına gelir.
4. Evinizde güneş enerjisi kurmayı tercih ederseniz, elektrik faturalarınızı düşürmek, ürettiğiniz elektrikten para kazanmak ve gelecekte birçok görünür ve görünmez avantajdan yararlanabilirsiniz. Evinizi eskisinden daha serin yapmak, çevrenin korunmasına yardımcı olmak vb.
5. Geleneksel bir makineyi korurken güneş panelleri ve PV invertörleri gibi güneş enerjisi cihazlarınızın bakımını yapmanız gerekmez. Düşündüğünüzden daha kolay.
6. Pillerle desteklenen bir ev güneş PV sistemi, günün 24 saati elektrik sağlayabilir. Yerel elektrik şebekesi sorun yaşadığında ve elektrik sağlayamadığında bile bu aksamayacaktır.

Eksileri

1. Elektrik üreten ürünler pahalıdır. Güneş panelleri zaman geçtikçe daha ucuz hale gelse de, güneş invertörleri ve piller pahalıdır. İnsanların geleneksel elektrik üretim yöntemini tercih etmelerinin bir nedeni budur.
2. Evde bir PV sistemi kurduysanız ve yerel elektrik şebekesine bağlanmadıysa ve pilleri de yoksa, istikrarlı bir şekilde güç sağlayamaz. Ancak günümüzde kullanıcıların sistemleri şebekeye bağlıdır veya pillere sahiptir.
3. Güneş enerjisinin PV güç çıkış verimliliği, geleneksel biyo yakıtlarla rekabet edemez. Çeşitli güneş enerji santralleri inşa edilmiş ve elektrik üretiyor olsa da, üretilen toplam elektrik miktarı daha temiz olmasına rağmen biyo yakıtlarınkiyle karşılaştırılamaz.
4. Vurgulanan “çevre dostu” özelliği, bazı güneş enerjisi ürünü üreticilerinin ürünlerini kirli yollarla ürettiklerini görenler tarafından saldırıya uğradı. Örnek olarak güneş panellerinin işlenmesinde nitrojen trifluroid ve sülfür hekzaflorürün bulunmasıdır. Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri
İnsanların seçimleri her zaman kişisel ihtiyaçlarına göre değişir. Ancak teknoloji geliştikçe ve daha iyi eğitim uygulandıkça, insanlar enerji tüketim yöntemlerini seçerken daha akıllı kararlar alacaklardır.

 

Güneş Enerjisinin Artıları Ve Eksileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Raspery Pi

Raspery Pi 24 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sunum Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Şey Alkol Bağımlılığı İle Nasıl Başa Çıkılır? Müdürüm Temel WordPress Hatası Giriş Şifre Engellemesi At yarışı Mucize Doktor 22. Bölüm Fragmanı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır