Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Acı Badem

Ana Sayfa » Sağlık » Acı Badem

Acı Badem ile ilgili bilinen ve bilinmeyenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu makalemizde Acı badem yararları ve zararları hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Yan etkileri, telafi edilicek hususlar hakkında sizlere yardımcı olucaktır. Şifasıyla eski bilim şifa unsurlarını öğrenmek her bireyin yapması ve uygulaması gerekmektedir. Sizlerle paylaşacağımız her türlü bilgi araştırılmıştır.


Reklam ( Acı Badem )

Acı Badem Hakkında Bilgiler

Acı bademi yiyen arkadaşlarımız bilirler, birazda olsa ağızda acılık bıraktığını ve uzun süre özelliğinin ağızda braktığını biliyoruz. Tatlı bademe göre yağı biraz daha azdır. Acı Bademde çok az bulunan siyanidirik asit glikozit amygdalin %9,5 değerlerinde bulunmaktadır bu nedemektir. Yani içinde az da olsa zehir bulundurur. Dikkat edilmesi gereken hususlardan birtanesidir.

Yan Tesiri : Badem yediğinizde özellikle Acı bademden bahsediyoruz, ağızda acılık bırakır dilinizin uyuşmasından tutun boğaz bölgesini yakmasıyla devam eder. Mide kısmında özellikle hassas mide yapısına sahip kişilerde, mide yanmalarına sebep olur. Acı bademi özellikle 10 adet yemek bağırsak bozukluklarına neden olabiliyor. 20 adet yemek ise, zehirlenmelere bazı bünyesi ve sindirim sistemi zayıf olan kişilerde ölüme kadar yol açabilmektedir. Bu durumda acilen hastaneye kaldırılması gerekmektedir.

Bu durumda paniğe kapılmadan, ilk müdahale olarak hemen ambulans aranmalı. Ambulans gelmesi sırasında sarımsaklı cacık yaparak zehirlenme yaşayan kişiye yedirilmesinde fayda vardır. İlk müdahaleler geçikmeyi önlemek açısından çok doğru müdahalelerdir. Fakat bu mudahale hayatı kurtarmaz yinede hastaneye kaldırılmasında büyük yarar sağlıycaktır.

Acı badem

Acı badem faydaları

Acı Bademin Vucuda Etkileri

Buraya kadar anlatılan bölümde acı bademden nefret etmeniz bakımından oldukça nedenler sıralardık. Fakat bu durumu olumsuzluklarla başlayıp faydalalarla sıralarsak daha çok önemi anlaşılacağını düşündük. Vucudumuza şifa niyetinde tabiki birçok etkileri bulunmaktadır. Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi acı bademide kararında kullanıp yediğinizde, ve uygulamalı kullandığınızda yararlarını görüceksiniz.

  1. Cilt Temizleme Kremi : Acı badem yağını yüze sürmek yüzü temizler. ( Bu durumda oranları bir doktor tavsiyesiyle alınız.)
  2. Çatlak kremi : Hamile kadınlar acı badem yağını karınlarına sürekli sürerlerse çatlamayı önlerler.
  3. Mide ve Dahili iltihaplar: Badem içini günde 2 3 adet olucak şekilde tüketilirse ve bu durum devamlılık gösterirse, içerdeki iltihaplara faydasını görüceksiniz.
  4. Saç bakımı : Acı Bademin yağı, zeytin yağı ile karıştırılıp. Saç diplerine sürüldüğü takdirde saçlara doğal canlılık ve beslenmesine neden olucaktır.
  5. Böbrek Taşı : Fazla aşırıya kaçmadan Acı badem içini günde 2 3 Tane olmak üzere düzenli şekilde yemeye devam eden kişi, böbrek taşlarını parçalar.

Gördüğünz gibi Yüce Allah bizlere doğada nimetlerin şifalarını sunarken. Aslında şunu iyi bilmeliyiz herşeyin Azı yarar çoğu zarar. cı bademde bize bunu çok güzel şekilde örnekleriyle göstermektedir. Az yenildiği ve düzenli kullanıldığında çok büyük yararları olan vucudumuza, Çok tüketildiğinde ölümlere kadar giden sonuçlar sunmaktadır.

 

Acı Badem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hipotermi Nedir ?

Hipotermi Nedir ? 16 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bisiklet Karadeniz Fikraları Kuzey Yildizi ilk Aşk 20. Bölüm Kobe Bryant’ın ölümü Yasa Boğdu İnstagram Destek Ekibi İle Nasıl İletişime Geçilir? Suyun Önemi Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır