Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kısa Çalışma Ödenegi Bu Ay Son!

Ana Sayfa » Son Dakika » Kısa Çalışma Ödenegi Bu Ay Son!

Kısa Çalışma Ödeneği Bu Ay Son

Son dakika haberi olarak duyurulan bu haberde, Devletin çalışanlara kısa çalışma ödeneği olarak sunduğu, ek gelir mahiyetinde olan para Kısa Çalışma Ödeneği bu ay son! mu olucak. Haberde pandemi döneminde yapılan açıklamalara göre çalışanların devletten kısa çalışma ödeneği aldığı süreç sonmu buluyor.

Reklam ( Kısa Çalışma Ödeneği )

Pandemi Döneminde Neler Oldu

Dünyayı sarsan korona vürüs dönemine girişte, dünya sağlık örğütü tarafından duyurulan ve çoğu ülkenin zor duruma düştüğü pandemi döneminde çeşitli kemer sıkma politikaları uygulandı. Halk tarafından zor duruma düşürülen, işyerlerinin üretimlerin durması veya kısmen bazı ölümlerin kapatılmasıyla, maaşlı çalışanların paralarını almakta kolaylık sağlanmıştı. İŞKUR tarafından kısmı maaş desteği  aylardır çalışanlara destek oldu. Bu durum işverenleri rahatlatırken işçilerde maaş konusunda madur edilmemişti. maaşlarının %60 lık kısmını karşılanıyor, rahat bir nefes alınmıştı.

Kisa calişma Ödenegi

Kisa calişma Ödenegi

Kısa Çalışma Ödeneği Kesiliyor mu?

Kısa çalışma ödeneği konusunda pandemi kurallarının gevşetilmesiyle çalışanların işyerlerine tam zamanlı olark çalışması durumunda. 21 Mart 2021 tarihi son olarak açıklandı. Şimdi ne olucak normal yaşam dönemine ufak ufak hazırlanan Türkiye, işyerleri konusunda da adımların ufaktan rahatladığını görüyoruz. Bu durumda işçiler tam zamanlı çalışmalarına devam edicek işyerlerinden tam maaşlarını alabilicekler. Devlet bu kez işverenleri madur duruma düşürmemek için ek gelir olarak primleri devlet ödeyeceğini açıkladı. İşverenlerin bu hususda rahat nefes alıcağına eminiz.

Kısa Çalışma Ödenegi Bu Ay Son! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Mert19 Nisan 2021

Kısa çalışma ödeneği bu ay niye son yaptılar vakalar henüz bitmedi kısıtlamalar deseniz yine bitmedi ödenekler niye son buluyor

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uykusuzluk Problemi (Imsomnia) Nedir ? Çin’de 21 kişi hayatını kaybetti Müdürüm Temel Ters Mantık DSÖ’den Koronavürüs Çin Dışında Hızla Yayılıyor Böbrek Taşı Nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz - BirPaylas.Com Sizde içeriklerinizi Bizimle Paylaşın.

Bir Paylaş - Tüm Hakları Saklıdır